Rahvajooksu hakkab eest vedama Triatloniakadeemia

03.05.2023

41. Viking Window Paide-Türi rahvajooksu korraldab esimest korda MTÜ Triatloniakadeemia eesotsas Paidest pärit spordimehe Ain-Alar Juhansoniga. Jooksuvõistlus toimub koostöös Türi valla ja Paide linnaga. Legendaarne rahvaspordiüritus toimub tänavu 24. septembril.

 

Triatloniakadeemial on aastatepikkune spordiürituste korraldamise kogemus ning Järvamaa spordiinimeste ettepanek korraldada tänavust rahvajooksu võeti rõõmuga vastu. "Olen juba ammu mõeldnud, et seda võiks kunagi ka ise teha, nii et jah-sõna tuli kiiresti," kommenteeris Juhanson.

 

Kuna rahvajooks toimub septembri lõpus, sobib see väga hästi Triatloniakadeemia spordivõistluste kalendrisse. Hooaja viimane triatlon toimub augustis.

 

Seoses uus korraldustiimiga toimuvad võistlusel ka mitmed muudatused, kuid põhilised asjad jäävad samaks. Uuendusena hakatakse aega registreerima ka põhidistantsi 10. kilomeetril ning iga jooksu kilomeeter saab nimelise sponsori.

 

Jätkub ka Türi linnajooks, mille pikkus on 5 kilomeetrit, ning traditsioonilised lastejooksud Paides ja Türil. Võistlus kuulub RIMI Eesti linnajooksude sarja.

 

Jooksule registreerimine

Peasponsor
Viking Window AS
Suursponsorid
Türi vald
Paide linn
RIMI Eesti Linnajooksud
New Balance
Sponsorid
Järvamaa Spordiliit
Eesti Kultuurkapital
Toetajad
Türi Spordiklubide Liit
SA Paide Spordikeskus
Atko
Cramo AS
Järva Malev