et en ru
Menüü

Paide-Türi rahvajooksu lühidistants sai nimeks New Balance Türi Linnajooks

17.08.2022

40. Viking Window Paide-Türi rahvajooksu lühidistants kannab tänavu nime New Balance Türi Linnajooks. Distantsi pikkus 5000 m on alates sellest aastast ka ametlikult akrediteeritud. „See tähendab, et Türi linnajooksule võib tulla jooksma ka ametlikke rekordeid, kuna distants on ametlikult ära mõõdetud,“ selgitas tänavuse jooksu peakorraldaja Arto Saar.

New Balance on maailma üks suurimaid ja vanimaid spordijalatsite ja -rõivaste tootjaid, ettevõtte ajalugu ulatub aastasse 1906. Türi linnajooksu start antakse 25. septembril Türi linna staadionil kell 13.00.

Türi linnajooks toimub tänavu teist korda ning asendab aastaid rahvajooksu osana toimunud Kirna-Türi distantsi.

Sel aastal toimub Viking Window Paide-Türi rahvajooksu 40. jooks ning tähistatakse Järvamaa suurima spordisündmuse 40. sünnipäeva. Juubelijooksu start on taas Paide muusika- ja teatrimaja eest 25. septembril 13.30 (eelmisel aastal toimus start koroonapiirangute tõttu Paide linnastaadionil). Jätkuvad ka traditsioonilised lastejooksud Paides ja Türil.

Arto Saare sõnul kogeb rahvajooksul tänavu palju uut. Näiteks sõidavad rajal kaks tempomasinat, millelt annab kontserdi Jaan Pehk ning oma luuletusi loeb Contra. Lisaks pannakse üles rahvajooksu ajaloost jutustav näitus koostöös Järvamaa tegevusmuuseumiga ning plaane on veelgi.

Peasponsor
Viking Window AS
Suursponsorid
Türi vald
Paide linn
RIMI Eesti Linnajooksud
Sponsorid
Türi Spordiklubide Liit
SA Paide Spordikeskus
Järvamaa Spordiliit
SA Järvamaa
Eesti Kultuurkapital
Sportland
New Balance
Coop Järva