38. Viking Window Paide-Türi rahvajooksu võitsid Karel Hussar ja Jekaterina Patjuk

06.10.2019

Täna toimus 38. korda Viking Window Paide-Türi rahvajooks, mille võitis Karel Hussar ajaga 41:45,1 minutit. Teine oli Ilja Nikolajev, kaotades võitjale 4,5 sekundiga, ning kolmas Olavi Allase. Mitmekordne võistluse võitja keenialane Ibrahim Mukunga pidi seekord leppima viienda kohaga etiooplase Mohammed Kelile Nedi ees.

Vaata kõiki tulemusi siit: rahvajooks.ee

Kirnast stardi saanud 6,5 km distantsi võitis Karl Mäe ajaga 19:36,7. Teise koha sai Mardo Lundver. Kolmandana finišeerus Enari Tõnström.

Parim naine oli põhidistantsil absoluutarvestuses 18. kohaga lõpetanud Jekaterina Patjuk ajaga 47:00,4 minutit. Ühtlasi oli aeg naiste arvestuses aegade kiireim. Naiste teise koha sai Leila Luik, kolmandana lõpetas Maria Veskla. Kirnast startinute kiireim naine oli Kelly Nevolihhin ajaga 23:27,9.

Rahvajooksul osales erinevatel distantsidel kokku ligi 4000 inimest. Sel aastal toimetas Järvamaa suurima spordipeoga uus korraldusmeeskond. Tiimijuhi Erich Petrovitsi sõnul said ligi 200 meeskonnaliiget tööga väga hästi hakkama. „Paljudel inimestel oli töö selge juba varasematest aastatest, mis oli meile suureks plussiks. Oleme rõõmsad, et osalejaid oli nii palju! Järgmisel aastal plaanime sisse viia mõned olulised muudatused, et teha jooksu veelgi osalejate rohkemaks ning atraktiivsemaks. Näiteks toome võistluse nädala võrra varasemaks, et ajavahe Tartu Linnamaratoniga oleks suurem ning omad plaanid on ka praeguse Kirna-Türi distantsiga,“ rääkis Petrovits.

39. Viking Window Paide-Türi Rahvajooks toimub 27. septembril 2020.