7. oktoober 2018

Rada ja liiklus

Paides on Pärnu tänav suletud alates Tööstuse tänavast (Tööstuse-Pärnu ristmik kaasa arvatud) keskväljaku poole, kella 9.00-st kuni 13.00-ni. Paide Keskväljak on suletud 9.00-13.00. Pärnu tänav täies pikkuses on suletud 12.00-13.00.

Paides on võimalik parkida Selveri parklas ja Spordihalli parklas (ligipääs Põllu või Aiavilja tänava kaudu), Kultuurikeskuse parklas (ligipääs Säästumarketi tagant Gümnaasiumi vastast või Põllu tänavalt tuletõrje kõrvalt). Lisaks on võimalik parkida vana Paide Kesklinna lasteaia parklas (ligipääs Puuvilja tänava kaudu Laia tänava poolt) ja kaupluse Maxima parklas (ligipääs Kivimurru ja Pärnu tänavalt). Parkida saab ka Kesklinnas Kiriku taga ja Kaubamaja taga.

Võistlustrass Reopalu Väätsa tee ristist, kuni finišini on jooksupäeval liikluseks (nii autodele, bussidele kui ka jalgratturitele) suletud kella 11.00 kuni 14.30-ni. Ümbersõit Reopalu-Väätsa- Lokuta kaudu. Jalgratturid saavad liigelda võistlustrassiga paraleelselt kulgeval kergliiklusteel.
Kirna starti kogunev rahvas ja raja ehitus muudavad liikluse aeglaseks ka enne kella 11 aeglaseks. Palume ülimat tähelepanelikkust ja ettevaatlikust.

Kirna on võimalik jõuda ümbersõidu kaudu Väätsa-Türi teelt või kuni 11.00-ni Paide-Türi teelt. Autojuhid kes toovad oma sõpru Kirna starti peaksid planeerima sõidu nii, et jõuaksid Paide-Türi teelt tagasi enne 11.00-t.
Parkimine Kirnas on raskendatud püsivate parklate puudumise tõttu. Oleme rajanud ajutised parklad Kirna stardipaiga lähedusse. Parklad mahutavad kuni 200 autot. Üks parkla asub Väätsa poolt tulles vahetult enne Kirna Seltsimaja, mäe otsas ja teine paraleelselt Paide-Türi teega. Parkimine stardipaiga lähedal teede servades ei ole lubatud. Parkimist juhendavad reguleerijad. NB! Võistlustrassi tee serva parkimine on keelatud. Kui soovid autot Kirnasse parkida tule kindlasti kohale veidi varem, et rahulikult parkimiskoht leida. Soovitame auto jätta Türile ja tulla jooksjate bussiga Kirnasse. Palume kõigil täpselt järgida parkimiskorraldajate juhiseid. Viimased jooksjatebussid liiguvad Kirnast Türi-Väätsa tee kaudu Paide ja kui tee on kinni pargitud, siis võib suur hulk jooksusõpru Paide starti mitte jõuda.

Türil on lastejooksude ajal (kell 9.30-12) suletud Liiva ja Tolli tänav Raudtee ja Kalevi tänava vahelisel lõigul, samuti osa Kalevi tänavast.
Põhijooksu ajal on Türil suletud Tolli tänav Kalevi ja Paide tänava vahelisel lõigul ja Paide Tänav Tolli tänavast Paide suunas. Ümbersõit Paide suunas toimub Wiedemanni ja Kungla tänava kaudu Paide ja Kungla tänava ristini. Seal reguleerib liiklust politsei kes suunab autod Väätsa teele. Kuna jooksu trass ja autoliiklus kohtuvad Kungla tänava ja Väätsa tee vahel, võib seal tekkida ummikuid, sest autosid saab läbi lasta vastavalt võimalusele, et mitte seada ohtu jooksjate elu. Võimalusel soovitame kasutada Lokuta või Änari kaudu sõitu Paidesse.

Inimesed kes elavad jooksutrassi ääres. Ligipääs autoga teie koju või kodust välja on blokeeritud jooksu ajal. Palume mõistvat suhtumist. Võimalusel teheke vajalikud sõidud varem või hiljem. Võite ka parkida auto veidi kodust eemale enne trassi sulgemist. Sealt pääsete, siis teile sobival ajal liikuma.

Vaata kindlasti allpool olevaid kaarte ja prindi endale vajalikud autosse kaasa.

Paide - Türi distants
Paide kesklinna liikluskorraldus lastejooksude ajal 9.00-12.30

Paide linna liikluskorraldus 12.00-13.00

Türi kesklinn lastejooksu ajal 9.30-12.00

Türi kesklinn põhijooksu ajal 12.00-14.30

Kirna
Kirna võistluskeskusirna võistluskeskus

Eesti linnajooksud

© 2018 Paide-Türi Rahvajooks